Pomôžete nám?

Program Dobrovoľníci🙂 🙂 🙂

Je veľmi potešiteľné, že aj u nás na Slovensku začína stále viac ľudí – dobrovoľníkov a zanietených nadšencov pracovať bez nároku na finančnú odmenu na mnohých chvályhodných projektoch, ktoré by bez ich podpory nemohli prežiť a existovať … A to je fantastická vec!

Tak je to aj v našom Múzeu praveku Slovenska. Veľmi si preto vážime nesmierne obetavú prácu mnohých ľudí, mladších i vekovo starších – žiakov, dospelých i seniorov, ktorí nás podporujete a spolupracujete s nami. Bez Vašej podpory by múzeum nemohlo napĺňať svoje hlavné poslanie – byť centrom poznania a príjemným miestom stretnutí pre širokú verejnosť, deti a mládež všetkých stupňov a druhov vzdelávacích škôl a rovnako aj odborníkov – archeológov, historikov a expertov vo svete skúmania dávnych dejín človeka.

Očakávame, že všetci, ktorí k nám budete chcieť v rámci programu Dobrovoľníci 🙂 🙂 🙂 prísť, s nami zdieľate úctu k prírode a túžbu po poznaní. Otvárame brány múzea pre tých, ktorí tak ako my majú radi históriu, archeológiu a poznávanie dávnych dejín našej planéty Zem.

Ponúkame Vám možnosti dobrovoľníckej činnosti v štyroch oblastiach, je na Vás, ktorá oblasť Vám najlepšie vyhovuje z hľadiska Vašich záujmov a skúseností 🙂 :

A
A1 – interaktívny vzdelávací program pre základné a stredné školy (vek nad 15 rokov)
A2 – lektorská práca pre návštevníkov počas prehliadky múzea (vek nad 15 rokov)
» máte v srdci vášeň pre dejiny a archeológiu?
» ste dobrý komunikátor, radi pracujete v skupine ľudí?
» teší Vás pomáhať iným vzdelávať sa?

Ak ste si na tieto otázky odpovedali „áno“, potom môžete byť jedným z nadšených dobrovoľníkov, ktorých Múzeum praveku Slovenska potrebuje k naplneniu svojich cieľov – odovzdávať poznatky a vedomosti širokej verejnosti, prebúdzať v nich túžbu po spoznávaní dávnej histórie a snahe celoživotne sa vzdelávať. Dobrovoľníkom, ktorí chcú pôsobiť v tejto oblasti, poskytujeme kompletný zácvikový tréning.

B
B1 – záhradnícke práce: úprava terénu, ošetrovanie vegetácie, čistenie jazierka (vek nad 15 rokov)
» pracovali ste niekedy v tieni vysokánskych starých stromov v pravekej prírodnej divočine?
» čistili ste jazierko, v ktorom lovil ryby už neandertálec (a polmetrové ryby tu žijú dodnes)?
» baví Vás pomáhať prírode plnej jašteričiek, žiab, poštoliek, netopierov a ďalších živočíchov?

Tak ste na správnom mieste! I keď to znie neuveriteľne, areál travertínovej Prepoštskej jaskyne je nielen archeologický, ale aj prírodný poklad. Toto rozlohou neveľké územie, ktoré sa nachádza priamo v historickom srdci Starého mesta Bojníc, si až do dnešných dní 21. storočia zachovalo svoju divokú podobu a žije tu mnoho zvierat.
Nie sme si vedomí, či je niekde na Slovensku podobné mesto ako Bojnice, kde v centre mesta existuje podobný zachovaný kus divokej prírody. O túto prírodu sa v areáli múzea tiež chceme náležite starať a chrániť ju. Ste vítaní, ak nám pri tom chcete pomôcť – Vašu pomoc totiž potrebujeme! Osviežte svoje telo a myseľ na čerstvom vzduchu staršej doby kamennej.

C
C1 – administratívna výpomoc: korešpondencia, práca s PC (vek nad 15 rokov)
Aj naše múzeum vybavuje rôznu korešpondenciu, odpovedá na došlé listy a e-maily, komunikuje s mnohými školami ohľadom vzdelávacích programov a poskytuje informácie širokej verejnosti. Vašu pomoc uvítame aj v tejto oblasti. Ďakujeme!

Čo Vám za Vašu dobrovoľnú činnosť môžeme ponúknuť 🙂 ?
» atraktívny program v múzeu, ktorého budete aktívnou súčasťou
» poskytnutie všetkých dostupných poznatkov o pravekej lokalite Prepoštská jaskyňa
» celoročný vstup do múzea zdarma
» 50% zľava v obchodíku so suvenírmi
» spoznanie nových zaujímavých ľudí
» pocit a vedomie, že ste urobili mnoho prospešného!

V prípade Vášho záujmu a pre ďalšie informácie ohľadne programu Dobrovoľníci 🙂 🙂 🙂 nás prosím kontaktujte na adrese: muzeumpraveku@muzeumpraveku.sk

Tešíme sa na príjemnú spoluprácu s Vami 🙂 !