Ako sa k nám dostanete

Múzeum praveku Slovenska sa nachádza v starom historickom centre mesta Bojnice v areáli Prepoštskej jaskyne (cca 5 minút pešo od kostola sv. Martina, ktorý stojí na hlavnom Hurbanovom námestí - na opačnej strane námestia cez lipovú alej oproti romantickému zámku). Zo zámku a ZOO sa do Múzea praveku dostanete pešo príjemnou prechádzkou za cca 10 minút.

Navigovať Vás budú info stĺpy so smerovými šípkami a hnedé info tabule. Neďaleko kostola sv. Martina vojdete vedľa hotela Lipa do uličky (popri stánku so zmrzlinou), zídete dolu schodmi a krátkou cestou pomedzi rodinné domy prídete ku vchodu do múzea (vstup je z ulice Rybníčky) viď mapa >> (mapu si môžete vytlačiť: mapa na vytlačenie >>)

1. prístup osobným autom

- odporúčame Vám zaparkovať na niektorom z mestských parkovísk a zopár minút sa prejsť príjemne pešo :-) (od zámku a ZOO cez hlavné Hurbanovo námestie pod romantickým zámkom je pre peších návštevníkov prehľadné značenie prístupu do múzea).

2. prístup autobusom (skupinové výpravy - školy, zájazdy...)

- odporúčame Vám z hlavného smeru príjazdu do Bojníc = z mesta Prievidza na kruhovom objazde (pri vstupe do mesta Bojnice) vojsť do ulice Okrajová, na jej konci pred ďalším kruhovým objazdom zastaviť a vyložiť skupinu na chodník. Pešo zahnúť vpravo do ulice Rybníčky (pri bielo-šedo-oranžovej budove Alexander Servis), na konci ulice je vchod do areálu múzea (5 minút chôdze). Autobus pohodlne zaparkujte napr. na veľkom mestskom parkovisku (neďaleko hotela Régia). Pánovi šoférovi autobusu môžete pre ľahkú orientáciu vytlačiť mapu (viď vyššie mapa na vytlačenie).

3. prístup verejnou hromadnou dopravou (MHD autobus, vlak)

» MHD autobus Prievidza - Bojnice (námestie)

» vlak: stanica Prievidza, potom MHD autobus Prievidza - Bojnice (námestie)