Kalendár podujatí

Praveký nosorožec v areáli neandertálcov

V areáli múzea objavíte aj pravekého nosorožca. Spolu s Vašimi ratolesťami – malými smelými lovcami môžete vysadnúť na jeho široký chrbát a získať foto do rodinného albumu plného nevšedných dobrodružstiev . Nosorožca vytvoril profesionálny umelecký sochár z takmer 1-tonového kmeňa stromu. 

Praveké nosorožce – tieto obrovské a silné zvieratá žili na území Bojníc (ich kosti tu boli archeológmi objavené), neandertálci ich podľa všetkého lovili pre mäso i kožušinu.

Veľká noc v Múzeu praveku s „pravekým“ Veľkonočným kvízom

piatok 29. marec – pondelok 1. apríl (4 dni) 10.00 – 17.00 hod.

Milí naši návštevníci, rodičia aj detičky, 

cez Veľkú noc Vás srdečne pozývame do originálneho pradávneho areálu neandertálcov. Pripravili sme „praveký“ Veľkonočný kvíz (niekoľko zaujímavých otázok a úloh, ktoré určite poľahky splníte počas putovania po stopách pravekých neandertálcov v prírodnom areáli Prepoštskej jaskyne). Veríme, že sa príjemne pobavíte, za „praveké“ výkony Vás čaká sladká odmena :-)

V piatok 29., sobotu 30. a nedeľu 31. marca o 20.30 hod. sa uskutoční nočná prehliadka (60 min.) s lektorom pri svetle horiacich fakieľ (pri vhodnom t.j. nedaždivom počasí, pri ľubovoľnom počte záujemcov – rezervácia vstupeniek vopred nie je nutná, zraz záujemcov prosíme presne o 20.30 hod. pri vstupe do múzea). Náš tip: Špeciálne Vám odporúčame túto nočnú prehliadku, nakoľko nočné putovanie s horiacim ohňom po pravekom areáli neandertálcov má svoju tajomnú atmosféru…

Nočné prehliadky s horiacimi fakľami

apríl až október 

Tajomné nočné prehliadky originálneho pravekého areálu bojnických neandertálcov (60 min.) s lektorom pri svetle horiacich fakieľ (možno aj v prítomnosti záhadných poletujúcich netopierov, ktoré tu žijú od pradávnych čias) sa uskutočnia od apríla až do októbra v určitých dňoch (viď Otváracie hodiny) pri vhodnom t.j. nedaždivom počasí. Zraz záujemcov prosíme presne o danej hodine pri vstupe do múzea (nočné prehliadky sa uskutočnia pri ľubovoľnom počte záujemcov, rezervácia vstupeniek vopred nie je nutná). 


Cena vstupného:
deti do 3 rokov zdarma, 4 – 15 rokov 6,- , ostatní 8,50

Náš tip: Špeciálne Vám odporúčame tieto nočné prehliadky, nakoľko nočné putovanie s horiacim ohňom po pravekom areáli neandertálcov má svoju tajomnú atmosféru… (viď foto v oddieli Fotogaléria)

 

Originálne suveníry v pravekom obchodíku

V našom obchodíku nájdete originálne suveníry – „praveké“ vecičky, ktoré Vám a Vašim blízkym môžu urobiť radosť. Príďte si vybrať niečo milé pre Vaše „praveké“ potešenie :-)