Neandertálci sa objavili v Európe skôr ako moderní ľudia druhu Homo sapiens. Usadili sa aj na Slovensku v meste Bojnice – na vzácnej pravekej lokalite Prepoštská jaskyňa (dnes Múzeum praveku Slovenska). Je však isté, že oba „druhy“ človeka istú etapu histórie žili vedľa seba a že sa dokonca zrejme wholesale jerseys aj čiastočne krížili. Hoci ich rad znakov spájal, mali medzi sebou mnohé rozdiely. A medzi ne patrí aj rýchlosť rastu detí a nástup dospievania.
Deti neandertálcov rástli cheap nba jerseys rýchlejšie, dospievali skôr a dospelí neandertálci žili kratšiu dobu a skôr umierali. A rýchly vývoj tiež súvisí s tým, prečo mali zrejme slabšie rozumové funkcie než človek Homo sapiens.
Vývoj neandertálcov sa viac podobá súčasným wholesale jerseys šimpanzom a iným veľkým opom. Tí trávia kratší čas v si maternici, rýchlejšie rastú a skôr dospievajú. Človek druhu Homo sapiens si v tomto ohľade „dáva načas“ najviac.
Experti z Harvardskej cheap nba jerseys univerzity skúmali zuby Revolution neandertálskeho dieťaťa, ktorého pozostatky boli objavené asi pred sto rokmi v Belgicku. Zo zubov možno totiž vyčítať vek a vývoj človeka ako z pňa stromu. A podľa novej analýzy nepatrili wholesale nba jerseys ostatky dieťaťu päťročnému, ako sa doteraz predpokladalo, ale iba trojročnému. Inak povedané, neandertálec vo veku troch rokov vyzeral fyzicky tak vyspelý, ako dieťa rodu Homo sapiens v piatich rokoch.
V našich stoličkách sa ukrýva Coming náš „rodný list“
„Zuby sú významným svedectvom času, nesú každý deň rastu a vývoja, ako to vidíme na kruhoch pňov stromov. Ešte zaujímavejší je ale fakt, že EDI naše prvé „mliečne“ stoličky obsahujú podrobný rodný list a rozšifrovanie tohto rodného listu umožňuje vedcom vypočítať, aký starý neandertálca… ten mladý jedinec bol, keď zomrel“, tvrdí doktorka Tanya Smithová z Harvardskej univerzity.
Moderní ľudia tak zvolili pri vývoji stratégiu „rásť pomaly a zomrieť starý“, zatiaľ čo u neandertálcov bola stratégia „rásť rýchlo a zomrieť mladý“.